Práce na ropné plošině | informace o práci na ropné plošině, život na plošině
práce a život na ropné plošině

Práce na ropné plošině | diskuze

Vítejte v diskuzi o práci na ropných plošinách. Diskuze slouží zejména pro výměnu zkušeností o práci a životě na ropné plošině. Diskuzní příspěvky, které se netýkají tématu, budou odstraněny.

před 4776 dny 23:43
www.rigworker.com
Zdravím,
tak mi od nich přišel první newsletter (zasílání novinek e-mailem), zatím je to spíše takové demo, co všechno pro vás udělají, když si aktivujete plný účet - tedy za prašulky... Kdo chcete pracovat offshore, tak se registrujte, to je zadara. Hodně štěstí všem.
před 4779 dny 20:52
Chlapi pridal sem par info v anglictine. Bude dobre kdyz si to procvicite. Na plosine to budete potrebovat. Se mnou se tady v Aberdeenu taky nikdo nesral a jak mi to pomohlo.
miCron odpověděl
Pěkný info o ničem, nechápu jak nám to může pomoct... nějak sem doufal, že se tu objeví skuteční Roustabouti a pomůžou nám dostat se na moře. Jaký to omyl smiley 15
miCron odpověděl
Co pak děláš v Aberdeenu ?
Petr Ktejza odpověděl
Co delam v Aberdeenu? To co Ty nikdy delat nebudes...
miCron odpověděl
Jasně, ale jestli tam makáš (což silně pochybuju) - tak bys mohl spíše pomoct, než se vysmívat, ne ?
Práce na ropné plošině | práce v zahraničí | oil rig jobs | ropný průmysl | zaměstnání | ropná plošina
dnes v 15:32
Práce na ropné plošině | oil rig jobs | práce v zahraničí | oil industry jobs | ropné plošiny | ropný průmysl | zaměstnání
před 4779 dny 20:45
smiley 15

Orgasmus je pro většinu lidí na sexu to nejhezčí! A co teprve, když ty slastné pocity prožijete během jednoho milování hned několikrát! Vícečetný orgasmus je určitě snem mnoha žen, ale i jejich partnerů. Co vlastně znamená? Kolika žen se tahle „výsada“ týká? A dá se nějak „natrénovat“?
Petr Krejza odpověděl
Jestli si teplej tak na plosinu zapomen. Mohl by si "nestastnou nahodou" jit pres palubu.
miCron odpověděl
Neboj nejsem, ale ňákej kokot se vydává za mě smiley 9
Hele !!! Vy všichni, kdo to tu kurvíte a o práci na plošině nemáte evidentní zájem - děte prosím - krafat jinam !!!
před 4780 dny 20:15
Pindochu a Chlume. Je KONEEEEC!!! Vy kurvy.
před 4780 dny 20:14
Rigworker was set up in 1998 by a group of offshore workers and former offshore workers who were concerned by the lack of good, honest information about the international offshore oil industry. Many other companies have come and gone in that time. We are an officially recognized Oil Industry web site, providing a quality service and have helped many people gain employment.
miCron odpověděl
Hmm, koukám, že kopírovat už umíš...
před 4780 dny 18:26
Pindochu a Chlume. Je KONEEEEC!!! Vy kurvy.
před 4780 dny 17:18
Crude Oil is refined into many component parts and has many uses apart from the obvious petrol, diesel, paraffin, bitumen for roads, etc. Every day life would be very different if it weren't for the discovery of oil. For example shampoo, cosmetics, detergents, paint, ink, plastics and many, many more owe all or some of their key ingredients to refined oil.

Production methods take different forms including the installation of a platform. This permanent fixture drills, produces, meters, stores and pumps the oil and gas. Extracting the hydrocarbon reduces the upward pressure on the layers above the reservoir. There is, therefore, a risk of the formation collapsing. To prevent this water or gas is pumped in under high pressure.

Some have satellite-mooring platforms within three miles of the main installation. Sea bed pipes link them and tankers draw the oil at these small platforms.

Others have hundreds of miles of pipe on the sea bed to land oil and gas terminals.

In some cases a number of platforms connect together to send their gas through many hundreds of miles of sea bed gas pipeline to land terminals.

Floating, Production and Storage tankers fix onto sea bed well caps to extract hydrocarbons into their storage tanks. As other tankers connect, the hydrocarbon is transferred and then delivered to land oil and gas terminals.

Rather than costly platforms the industry is moving towards advancing sub-sea technology installed and maintained by remote controlled under water vehicles.
před 4780 dny 16:31
?Cadenergy?
Zdravím,
tak sem našel inzerát na annonci, nadšeně poslal životopis atd. a pak našel tyhle stránky... a sem z Cadenergy velice sklamaný. Stránky maj docela dobrý, ale ta přípona .org už je podezřelá a pokud tu někdo píšete, že chcou prachy předem - tak nevím nevím. Hold přes "českou" agenturu to nemá žádnej smysl. Nenašel jsem na internetu o nich ŽÁDNOU zmínku. Uvidíme kolik budou chtít předem po mě smiley 10 Začal jsem teda Googlit a zatím našel: www.rigworker.com tyhle stránky a až budu mít zbytečnýho litra, tak se zkusím zaregistrovat. A schválně, jestli se mi někdo ozve. Zdarec.
Petr Krejza odpověděl
Výdělek


Gomez VirtaPay

Práce na ropných plošinách v severním mořiÚvod

Námořní průmysl nabízí již řadu let oblíbené možnosti pomocných prací v ropném průmyslu na montážních a vrtných plošinách. Přestože se jedná o práce namáhavé a rizikové, je o tyto práce velký zájem. Hlavní motivací jsou možnosti výdělků, které jsou pro zahraniční pracovníky často velmi vysoko nad platy v jejich domovině.

Proč plošiny v Severním moři

Pro práci na plošinách v Severním moři existuje několik důvodů: jde o práci v Evropě, klimatické poměry jsou poměrně snesitelné (na rozdíl od extrémních teplot na vrtech např. v Saudské Arábii). Těžařské společnosti sídlí ve všech přímořských zemích v blízkosti nalezišť ropy v Severním moři. Ve výčtu společností jsou ale uvedeny kontakty především v anglicky mluvících zemích. Důvod je ten, že předpisy umožňují většinou zaměstnávat pouze pomocné pracovníky hovořící jazykem země, ve které má jejich zaměstnavatel sídlo.

Kolik peněz

Plat je na naše poměry hodně vysoký. Měsíční platy pomocných dělníků dosahují výše cca 1800-1900GBP což je v přepočtu cca 90 000 až 100 000Kč. K uvedeným výdělkům se připočítávají různé druhy příspěvků (zejména cestovné) a příplatky podle počtu odpracovaných let u společnosti.

Požadavky na dělníka

Věk min 18 let, ale v praxi spíše 20 a více let, dobrá fyzická kondice, výborný zdravotní stav, znalost anglického jazyka. Ze zákona je každý pracovník pracující na moři povinen mít absolvovaný základní bezpečnostní kurs. Pokud je pracovník starší než 28 let, má mít takovou pracovní historii, z které je patrné, že si vypracoval pro práci na plošině užitečné dovednosti.


Práce na plošině

Pracuje se většinou ve 12-ti hodinových směnách s 12-ti hodinami odpočinku po dobu dvou týdnů. Potom následuje dvou až třítýdenní doba odpočinku na pevnině. Těžební průmysl klade vysoké nároky na týmovou práci. Mnoho manipulačních a pomocných prací vyžaduje spolupráci několika lidí. Vykonávají se pomocné manuální a údržbářské práce. Běžné práce jsou čištění, škrábání a natírání, vykládání a manipulace s materiálem, příprava vrtné kapaliny aj. Dlouhý pracovní den, nepříznivé počasí, vzdálenost od domova a pevniny a závislost na transportu vrtulníkem není pro každého. Přestože se nejedná o práce monotónní ani extrémně silově náročné, dvanáctihodinová pracovní doba je vyčerpávající.

Bezpečnost

Pomocné práce v ropném průmyslu patří přes všechna opatření k pracím s vysokým výskytem úrazů v poměru k počtu odpracovaných hodin. Většinou se nejedná o závažné úrazy, ale o různé druhy přiskřípnutí na vrtné palubě. Těžší úrazy jsou všeobecné pohmožděniny. Bezpečnost je v ropném průmyslu základní myšlenkou. Každá základna má vypracovaný podrobný plán řešení možných nebezpečí. Je samozřejmostí, že na plošině je přítomen lékař a zdravotnický personál.

Život na plošině

Mimo pracovní dobu jsou široké možnosti vyžití. K dispozici je posilovna, kulečník, video, na pokojích je televize, můžete si číst nebo pracovat na počítači. Mnohdy je k dispozici i minikino. Ubytování na základně poskytuje vysoký komfort. Pokoje jsou luxusně vybaveny, často s plným sociálním příslušenstvím. Jídlo je chutné a dostanete jej tolik, kolik si budete přát.

Pracovní povolení a víza

Práce probíhá téměř výlučně v mezinárodních vodách a podle platných zákonů není pro tuto práci vyžadováno pracovní povolení. Do země, kde má zaměstnavatel sídlo se cestuje většinou jen ke krátké návštěvě za účelem podepsání smlouvy a případně za účelem zaškolení. K těmto krátkodobým pobytům není v případě Anglie nutno vízum, což platí i pro většinu ostatních zemí připadajících v úvahu. Pokud by se jednalo o práci v teritoriálních vodách, je vyžadováno pracovní povolení, které velmi neochotně zařizuje zaměstnavatel.

O ropném těžebním průmyslu

vrty: vrtná soustava je podobná soustavě používané například při vrtání studní. Je ale podstatně silnější. Hloubka vrtů, závisí na hloubce ložiska a bývá řádově ve stovkách metrů. Jedna z činností pomocného je smontování cca 9 metrů dlouhých vrtných trubek. Potom následuje vrtání. Při vrtu se používá vrtná kapalina, jejímž hlavním úkolem je zvlhčování vrtáku. Na pohled vypadá tato tekutina jako řídké tmavé bláto a činí vrtný proces velice špinavým. Pracovníci na vrtné palubě jsou často velmi zašpiněni a jsou vystaveny všem typům počasí.

vrtný personál:

Roustabout – pomocný dělník bez zvláštních znalostí. Vykonává pomocné manuální a údržbářské práce. Jedná se o fyzicky náročnou práci. Běžné práce jsou: čištění, škrábání a natírání, vykládání a manipulace s materiálem, příprava vrtné kapaliny

Roughneck/Floorman – má více znalostí než roustabout a je přímo zapojen do procesu vrtání pod dohledem asistenta vrtaře. Tato pozice vyžaduje těžkou fyzickou práci.

Derrickman – pracuje cca 30metrů nad palubou Rigu v ropné věži. Má na starosti správnou činnost vrtných trubek při vrtu a pracuje pod vedení asistenta vrtaře. Pokud nepracuje na věži, zodpovídá za správnou činnost pump, systému vrtné kapaliny a dohlíží na roughnecky.

Assistant Driller – koordinuje vrtné aktivity na vrtné palubě, podává hlášení vrtaři a předává instrukce od vrtaře vrtnému personálu.

Driller – je zodpovědný za vrtný tým a průběh vrtu. Jedná se o činnost vyžadující vysokou úroveň znalostí

Toolpusher – dohlíží nad vrtnými operacemi a zabezpečuje dostatek těžebních potřeb a těžebního materiálu.

Rig Superintendent – má především zodpovědnost za vrtné operace

Drilling Engineer – určuje vrtný program, specifikuje jaký druh vrtné kapaliny se má použít a jaké má být zpevnění vrtné díry

Maintenance Personnel – zabezpečuje správný chod a opravy mechanického, elektrického, telekomunikačního a jiného zařízení.

Catering Staff – personál starající se o ostatní pracovníky, zajišťují jídlo, praní prádla…

Professional Posts – geologové, geofyzici, chemici, fyzikové, matematici a inženýři podílející se na teoretickém zajištění správného průběhu operací.

Offshore installations

Jedná se o jakoby malá průmyslová městečka na moři. Tvoří je vrtná plošina, součástí jsou také skladiště vybavená materiálem potřebným k dosažení podmořských zásob ropy a zajištění plynulé produkce. Ubytovny personálu a často i další plošina sloužící jako ubytovna a speciální lodě. Nejdůležitějšími činnostmi jsou těžba, příprava vody nebo plynu pro zavedení do podzemních zásobáren ropy k zajištění správného tlaku, zpracování ropy a plynu před transportem na pevninu a čištění znečištěné vody vzniklé při těžbě pro vypouštění do moře.

Oblíbené obrázky práce na moři zobrazují většinou zašpiněnou palubu vrtné plošiny, kde probíhá proces dobývání se k zásobám ropy. Toto je ale pouze začátek celé těžby. Horní konec vrtné díry se větví v propletenou soustavu trubek, měřáků a uzávěrů, která bývá nazývána „vánoční strom“. V tomto místě je surová ropa horká, plná bublinek, má vysoký tlak a obsahuje plyn, vodu a písek. Po separaci jednotlivých složek je ropa měřena a pumpována do ropovodu nebo je skladována, dokud není tankerem dopravena na břeh. Plyn oddělený od ropy může být použit jako palivo pro generátory elektrického proudu, je posílán plynovodem na břeh, tlakován do podmořských zásobáren ropy a část, kterou nelze využít je spálena plamenem na ropných věžích (v dnešní době spíš plamínek). Produkční a vrtné systémy podléhají přísnému monitorování, protože ropa a plyn patří k vysoce rizikovým látkám. Ropná námořní základna je v podstatě malé průmyslové námořní městečko, které tvoří ropná plošina, pomocná plošina a různé jiné objekty. Montážní plošiny fungují většinou v úzké návaznosti na těžební průmysl a provádí se zde různé montáže.

Onshore installations

Jedná se o instalace na pevnině, většinou v blízkosti moře, které ropovody a plynovody přijímají ropu a plyn (v případě ropy probíhá transport někdy i tankery). Zde se připravuje ropa pro následnou rafinaci, ale vlastní rafinace zde neprobíhá. Dále se zde upravuje plyn pro zavedení do veřejných plynovodů.

Struktura ropného těžebního průmyslu:

Operating Companies – jsou držiteli licencí na průzkum a těžbu, spravují produkční zařízení. Většina těchto společností jsou nadnárodní firmy.

Drilling Companies – jsou najímány na vrtařskou práci a často spravují své vlastní mobilní Rigy. Také často fungují nadnárodně.

Major Contractors – spravují pro operující společnosti různé záležitosti a činnosti spojené s činností a provozem ropných instalací.

FPSO Operators – spravují plovoucí produkční zásobárny a přečerpávací jednotky. Na pohled vypadají jako lodě, ale jsou navrženy k dlouhodobému stání na stanovišti. Jsou vybaveny zařízením pro zpracování ropy a plynu.

Service Companies – zajišťují asistenční služby operačním a těžebním společnostem. Jsou to například firmy starající se o vrtnou díru, dodavatelé vrtné kapaliny, firmy provádějící testování vrtných děr, potápěči, zásobovatelé…

Bezpečnostní kurz

Pro práci na moři musí pracovník podle platných zákonů absolvovat bezpečnostní kurz (BOSIET – Basic Offshore Safety Induction and Emergency Training). V tomto kurzu se seznamuje s podmínkami práce na moři, vyučuje první pomoc, probíhá nácvik záchranných prací v kritických situacích, záchrana vrtulníkem, loděmi atd.

Přestože mnoho zaměstnavatelů bezpečnostní kurzy zajišťuje, pokud si mohou vybrat mezi uchazečem stejných kvalit, kdy jeden má kurz a druhý ne, vyberou často toho s kurzem. Poměrně slušnou pravděpodobnost přijetí i bez kurzu může očekávat například V , např. inženýr, když se hlásí o místo pomocného dělníka – roustabout. Náborové kanceláře většinou ukončený bezpečnostní kurz vyžadují, je to totiž pro ropné společnosti pohodlnější. Kurzy jsou pořádány také některými ropnými firmami, u dané firmy se můžete ucházet i o místo. Pokud uděláte dobrý dojem při kurzu, můžete mít při žádosti o místo výhodu.

Ceny kurzů (BOSIET) jsou v přepočtu cca 23000Kč a trvají běžně 3 dny. Cena ubytování není zahrnuta v kurzu, přesto si lze ubytování rezervovat. Strava během školení většinou zajištěna je.

Kariéra

V brožurách některých firem, se můžete dočíst o slibné kariéře, kdy se můžete vypracovat až na těžaře. Tato možnost sice existuje, ale pokud nejste příslušníkem toho správného státu, moc vysoko se v žebříčku pravděpodobně nedostanete. V každém případě je plat vysoký i u roustabouta. Pokud se vypracujete například roughnecka, plat bude ještě vyšší. Většina vrtného personálu začínala jako roustabouts. I vysokoškolsky vzdělaní pracovníci při přípravě k budoucí práci často absolvují i pomocné práce.

Hledání práce

Na pracovníky na moři jsou kladeny vyšší požadavky než na pracovníky na pevnině a při jejich výběru jsou uplatňována přísnější kritéria. Najít zaměstnání na ropných plošinách není sice lehké, ale pokud splňujete základní požadavky na post roustabouta a můžete nabídnout i něco navíc, je šance na úspěch poměrně dobrá. Poptávka po práci je velká, šanci na úspěch mají ti, kteří již těžce manuálně pracovali nebo absolvovali V , popř. S technického směru. O práci je nejlépe ucházet se písemnou formou dopisem. Dopis uchazeče se skládá s průvodního dopisu a životopisu, je možné zaslat i formulář žádosti o místo (je součástí přílohy). Je třeba si uvědomit, že potřebujete zaměstnavatele přesvědčit o svých kvalitách. Je nutné, aby váš dopis žádosti o místo neobsahoval chyby a splňoval určitá kritéria. Pokud vaše znalost anglického jazyka není výborná, konzultujte obsah vaší žádosti s někým, kdo umí výborně anglicky. Pokud má o vás zaměstnavatel zájem, většinou vám nejdříve napíše a následně s vámi bude chtít udělat telefonický rozhovor, kdy si bude chtít mj. upřesnit některé skutečnosti. Potom následuje cesta k zaměstnavateli, dodatečné zdravotní prohlídky, podpis pracovní smlouvy, založení bankovního účtu, zaškolení a práce na plošině.

Oslovovací dopis

Oslovovací dopis má být velmi stručný a měl by splňovat všechna kritéria na dopis, jako jsou adresa adresáta vlevo, adresa odesílatele vpravo, datum a oslovení. Uvedete, že máte zájem pracovat na plošině jako dělník, uvedete nejrelevantnější praxi a dosažené vzdělání. Napíšete, že hledáte práci s nástupem např. v následujících 18 měsících. Nejvíce jednorázově uvolněných míst bývá např. když se začíná s těžbou na novém místě. Tyto projekty startují často v rozestupech několika let. Ideální časové rozmezí spolupráce je 1 až 2 roky. Nedoporučuji uvádět méně než jeden rok a ne více než dva roky. Po uplynutí této doby je vhodné žádost o zaměstnání opakovat. Lze zmínit váš výborný zdravotní stav a poděkovat za odpověď

Životopis

Měl by být přehledný, co nejstručnější, ale nemělo by v něm nic podstatného chybět. O psaní životopisu existují celé knihy, lze nalézt množství zdrojů i na internetu. Při výčtu vaší praxe, studií a školení se nejčastěji postupuje chronologicky. Pokud se v životopise chystáte uvádět vaše koníčky a zájmy, vynechte činnosti, při kterých je zvýšené riziko úrazu. Nedoporučuji také uvádět činnosti jako je programování, kdy by si zaměstnavatel mohl myslet, že místo potřebného odpočinku budete ve volném čase podnikat.

Kontakty

O práci je někdy možné žádat přímo u ropné či vrtné společnosti, jindy pouze prostřednictvím jiných pověřených společností. Některé velké náborové společnosti zajišťují pracovníky i pro více velkých firem. Kontakty jsou především na velké firmy, na konci je několik menších. Při psaní dopisu doporučuji v adrese uvádět název oddělení kam píšete, ve vašem případě Personnel Department nebo Human Resources.

Práce na plošinách

Harland and Wolff Holdings plc, Queen´s Road, Queen´s Island, BELFAST, BT3 9DU, NORTHERN IRELAND

Tel.: 0044-2890-458456, Fax: 0044-2890-458515, www.harland-wolff.com

Aker Oil and Gas Technology UK Ltd, Human Resources, Bridge View, 1 North Esplanade, WEST ABERDEEN, AB11 5QF, UK Tel.: 0044-1224-599257, Fax: 0044-1224-599001

PGS, Human Resources, bridge View, 1 North Esplanade West, ABERDEN, AB11 5QF, UK

Tel.: 0044-1224-247000, Fax: 0044-1224-247133

L.A Recruitment and Management Services Ltd, 173 Union Street, ABERDEEN, AB11 6BB, UK

Tel.: 0044-1224-212929, Fax: 0044-1224-573845

BG Energy Holdings Ltd, 100 Thames Walley Pak Drive, READING, Berkshire, RG6 1PT, UK

Sara Ambler, Human Resources, Tel.: 0044-118-9292700, E-mail: sara.ambler@bg-group.com

Conoco (UK) Ltd, Rubishlaw House, North Anderson Drive, ABERDEEN, AB2 4AZ, UK

Tel.: 0044-1224-205000, Fax: 044-1224-205222

DNO Heather, Salvensen Tower, Blaikies Quay, ABERDEEEN, AB11 5PW, UK

Tel.: 0044-1224-573181, Fax: 0044-1224-582946

EDC (Europe) Ltd, Suffolk House, 154 High Street, SEVENOAKS, Kent, TN13 1XE, UK

Tel.: 0044-1732-741999, Fax: 0044-1732-464140
před 4784 dny 17:09
Cadenergy
Ma nekdo nejake poznatky? weldhobza@seznam.cz
před 4784 dny 17:09
Cadenergy
Ma nekdo nejake poznatky? weldhobza@seznam.cz
před 4784 dny 17:06
Roustabout – pomocný dělník bez zvláštních znalostí. Vykonává pomocné manuální a údržbářské práce. Jedná se o fyzicky náročnou práci. Běžné práce jsou: čištění, škrábání a natírání, vykládání a manipulace s materiálem, příprava vrtné kapaliny

Roughneck/Floorman – má více znalostí než roustabout a je přímo zapojen do procesu vrtání pod dohledem asistenta vrtaře. Tato pozice vyžaduje těžkou fyzickou práci.

Derrickman – pracuje cca 30metrů nad palubou Rigu v ropné věži. Má na starosti správnou činnost vrtných trubek při vrtu a pracuje pod vedení asistenta vrtaře. Pokud nepracuje na věži, zodpovídá za správnou činnost pump, systému vrtné kapaliny a dohlíží na roughnecky.

Assistant Driller – koordinuje vrtné aktivity na vrtné palubě, podává hlášení vrtaři a předává instrukce od vrtaře vrtnému personálu.

Driller – je zodpovědný za vrtný tým a průběh vrtu. Jedná se o činnost vyžadující vysokou úroveň znalostí

Toolpusher – dohlíží nad vrtnými operacemi a zabezpečuje dostatek těžebních potřeb a těžebního materiálu.

Rig Superintendent – má především zodpovědnost za vrtné operace

Drilling Engineer – určuje vrtný program, specifikuje jaký druh vrtné kapaliny se má použít a jaké má být zpevnění vrtné díry

Maintenance Personnel – zabezpečuje správný chod a opravy mechanického, elektrického, telekomunikačního a jiného zařízení.

Catering Staff – personál starající se o ostatní pracovníky, zajišťují jídlo, praní prádla…

Professional Posts – geologové, geofyzici, chemici, fyzikové, matematici a inženýři podílející se na teoretickém zajištění správného průběhu operací.
Tonda10 odpověděl
Kde se daji ziskat kurzy?
Ota odpověděl
Jaky presne potrebujes kurz?
Ota odpověděl
http://www.contractorsunlimited.co.uk/guides/offshoresurvival.shtml
Robert odpověděl
Má prosím někdo zkušenost se společností cadenergy, umožnují práci na plošinách, chtějí dopředu nějaké peníze a moc se mi to nezdá. Děkuji
Jan Hobza odpověděl
Cadenergy. Pro Roberta. Taky s nima jednam. Tady nebudu nic vypisovat vidis sam tu uroven nekterych prispevku, ale muzes mi pisnout na majla.
weldhobza@seznam.cz
před 4784 dny 16:53
Roustabout – pomocný dělník bez zvláštních znalostí. Vykonává pomocné manuální a údržbářské práce. Jedná se o fyzicky náročnou práci. Běžné práce jsou: čištění, škrábání a natírání, vykládání a manipulace s materiálem, příprava vrtné kapaliny

Roughneck/Floorman – má více znalostí než roustabout a je přímo zapojen do procesu vrtání pod dohledem asistenta vrtaře. Tato pozice vyžaduje těžkou fyzickou práci.

Derrickman – pracuje cca 30metrů nad palubou Rigu v ropné věži. Má na starosti správnou činnost vrtných trubek při vrtu a pracuje pod vedení asistenta vrtaře. Pokud nepracuje na věži, zodpovídá za správnou činnost pump, systému vrtné kapaliny a dohlíží na roughnecky.

Assistant Driller – koordinuje vrtné aktivity na vrtné palubě, podává hlášení vrtaři a předává instrukce od vrtaře vrtnému personálu.

Driller – je zodpovědný za vrtný tým a průběh vrtu. Jedná se o činnost vyžadující vysokou úroveň znalostí

Toolpusher – dohlíží nad vrtnými operacemi a zabezpečuje dostatek těžebních potřeb a těžebního materiálu.

Rig Superintendent – má především zodpovědnost za vrtné operace

Drilling Engineer – určuje vrtný program, specifikuje jaký druh vrtné kapaliny se má použít a jaké má být zpevnění vrtné díry

Maintenance Personnel – zabezpečuje správný chod a opravy mechanického, elektrického, telekomunikačního a jiného zařízení.

Catering Staff – personál starající se o ostatní pracovníky, zajišťují jídlo, praní prádla…

Professional Posts – geologové, geofyzici, chemici, fyzikové, matematici a inženýři podílející se na teoretickém zajištění správného průběhu operací.
Tonda10 odpověděl
Kde se daji ziskat kurzy?
Ota odpověděl
Jaky presne potrebujes kurz?
Ota odpověděl
http://www.contractorsunlimited.co.uk/guides/offshoresurvival.shtml
Robert odpověděl
Má prosím někdo zkušenost se společností cadenergy, umožnují práci na plošinách, chtějí dopředu nějaké peníze a moc se mi to nezdá. Děkuji
Jan Hobza odpověděl
Cadenergy. Pro Roberta. Taky s nima jednam. Tady nebudu nic vypisovat vidis sam tu uroven nekterych prispevku, ale muzes mi pisnout na majla.
weldhobza@seznam.cz
před 4785 dny 01:21
Roustabout – pomocný dělník bez zvláštních znalostí. Vykonává pomocné manuální a údržbářské práce. Jedná se o fyzicky náročnou práci. Běžné práce jsou: čištění, škrábání a natírání, vykládání a manipulace s materiálem, příprava vrtné kapaliny

Roughneck/Floorman – má více znalostí než roustabout a je přímo zapojen do procesu vrtání pod dohledem asistenta vrtaře. Tato pozice vyžaduje těžkou fyzickou práci.

Derrickman – pracuje cca 30metrů nad palubou Rigu v ropné věži. Má na starosti správnou činnost vrtných trubek při vrtu a pracuje pod vedení asistenta vrtaře. Pokud nepracuje na věži, zodpovídá za správnou činnost pump, systému vrtné kapaliny a dohlíží na roughnecky.

Assistant Driller – koordinuje vrtné aktivity na vrtné palubě, podává hlášení vrtaři a předává instrukce od vrtaře vrtnému personálu.

Driller – je zodpovědný za vrtný tým a průběh vrtu. Jedná se o činnost vyžadující vysokou úroveň znalostí

Toolpusher – dohlíží nad vrtnými operacemi a zabezpečuje dostatek těžebních potřeb a těžebního materiálu.

Rig Superintendent – má především zodpovědnost za vrtné operace

Drilling Engineer – určuje vrtný program, specifikuje jaký druh vrtné kapaliny se má použít a jaké má být zpevnění vrtné díry

Maintenance Personnel – zabezpečuje správný chod a opravy mechanického, elektrického, telekomunikačního a jiného zařízení.

Catering Staff – personál starající se o ostatní pracovníky, zajišťují jídlo, praní prádla…

Professional Posts – geologové, geofyzici, chemici, fyzikové, matematici a inženýři podílející se na teoretickém zajištění správného průběhu operací.
Tonda10 odpověděl
Kde se daji ziskat kurzy?
Ota odpověděl
Jaky presne potrebujes kurz?
Ota odpověděl
http://www.contractorsunlimited.co.uk/guides/offshoresurvival.shtml
před 4785 dny 01:18
Roustabout – pomocný dělník bez zvláštních znalostí. Vykonává pomocné manuální a údržbářské práce. Jedná se o fyzicky náročnou práci. Běžné práce jsou: čištění, škrábání a natírání, vykládání a manipulace s materiálem, příprava vrtné kapaliny

Roughneck/Floorman – má více znalostí než roustabout a je přímo zapojen do procesu vrtání pod dohledem asistenta vrtaře. Tato pozice vyžaduje těžkou fyzickou práci.

Derrickman – pracuje cca 30metrů nad palubou Rigu v ropné věži. Má na starosti správnou činnost vrtných trubek při vrtu a pracuje pod vedení asistenta vrtaře. Pokud nepracuje na věži, zodpovídá za správnou činnost pump, systému vrtné kapaliny a dohlíží na roughnecky.

Assistant Driller – koordinuje vrtné aktivity na vrtné palubě, podává hlášení vrtaři a předává instrukce od vrtaře vrtnému personálu.

Driller – je zodpovědný za vrtný tým a průběh vrtu. Jedná se o činnost vyžadující vysokou úroveň znalostí

Toolpusher – dohlíží nad vrtnými operacemi a zabezpečuje dostatek těžebních potřeb a těžebního materiálu.

Rig Superintendent – má především zodpovědnost za vrtné operace

Drilling Engineer – určuje vrtný program, specifikuje jaký druh vrtné kapaliny se má použít a jaké má být zpevnění vrtné díry

Maintenance Personnel – zabezpečuje správný chod a opravy mechanického, elektrického, telekomunikačního a jiného zařízení.

Catering Staff – personál starající se o ostatní pracovníky, zajišťují jídlo, praní prádla…

Professional Posts – geologové, geofyzici, chemici, fyzikové, matematici a inženýři podílející se na teoretickém zajištění správného průběhu operací.
Tonda10 odpověděl
Kde se daji ziskat kurzy?
Ota odpověděl
Jaky presne potrebujes kurz?
Ota odpověděl
http://www.contractorsunlimited.co.uk/guides/offshoresurvival.shtml
před 4785 dny 11:49
nemá někdo zkušenosti s cadenergy a jejich nabídkou práce na ropné plošině
Jirka odpověděl
Taky by me to zajimalo, dostal jsem se do faze kdy po me chteji prachy a vubec se mi to nelibi. Kdyby nekdo mel s Cadenergy nejake zkusenosti, dejte vedet. Diky
před 4791 dny 21:11
Práce na ropné plošině
Jak to tady tak pročítám, není vůbec jednoduché se na ropnou plošinu dostat. Tím hůř, že když už se někdo takový na práci na plošinu dostane, nechá si to pro sebe, nebo to za těžký peníze prodává. Doufám, že se to prolomí a někdo ochotný podělit se o informace nám sdělí, jakým způsobem se k práci dostal.
Denis odpověděl
Tak to mas pravdu. Ja sice na plosine nedelam, ale v zahranici makam uz 8 let a za dobry prachy, ale nikomu z Ceska nebo Slovenska bych nikdy nepomohl. Jsou to nevdecne a zavistive kurvy. Kazdej je chytrej jak opice, ale skutek utek. smiley 9 To uz radsi budu pomahat muslimum. Ti jsou slusnejsi.
admin odpověděl
Za dobu, kterou jsem strávil v zahraničí, jsem poznal desítky Čechů a jak píše Denis, většina z nich byla sobecká do sebe zahleděná hovada, která se vám radši vysmála, než aby vám podala pomocnou ruku. Několik z nich mě dokonce okradlo.Je to smutný fakt, že Češi se v zahraničí neumí chovat a o co hůř, nedokáží zformovat fungující komunitu. smiley 7 Ačkoliv třeba na poláky, nebo rumuny v Anglii každý nadává, jedno se jim musí nechat. Jeden druhému pomůže!!! Přesto všechno jsem na krajany nezanevřel a díky tomu jsem si v zahraničí udělal několik velice dobrých přátel, se kterými se dodnes stýkám. Prostě záleží na jednotlivci, jak se k tomu postaví
před 4798 dny 16:34
To je BOMBA!!!
Tak Eda Pindoch priznal, ze on ani Pavel Chlum nikdy na ropne plosine nepracovali jak o tom vypisovali lzi na jejich ( jiz zrusenych ) strankach. Vypada to, ze je policie uz zmackla! A to je pouze vrchol ledovce! Pindochovo priznani, ktere vlozil 21.05.2011 13:59:47 najdete tady:

http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/prace-v-zahranici/ropne-plosiny-podvod
martin odpověděl
dobry den, nejsem Pindoch ani Chlum, ale musím sem napsat , že mi toto pánové nebo pán a je mi jedno jak se jmenuje, zachránili peníze. málem jsem je poslal, tak asi jako většina Vás co tady řvete, nějaké agentuře, ale předem jsem napsal na jejich email a ani mně před ní a mnoha dalšími varovali, že jde o podvod a že nemám nikomu dopředu nikdy nic posílat, takže kdyby to byli podvodníci, tak by si asi ode me ty peníze vzali , ne? na tech jejich stránkách i divku, bylo mnohem více informací, než na těhle a na všech ostatních. takže raději pište kde a jak se dá práce najít a ne pořád někoho pranýřovat.
Jan Turek odpověděl
A o tom to je Martine. Ti 2 zkurvenci zacali varovat lidi pred posilanim penez protoze ti vetsi podvodnici ojebali mensi podvodniky ( Pindocha a Chluma ). Pindoch s Chlumen nahaneli lidi podvodnikum, kteri jim davali tucne provize z kazde oskubane obeti. Nakonec, ale prestali Pindocha a Chluma vyplacet a ti aby se jim pomstili ( A HLAVNE ZACHRANILI SVOJI KUZI ) zacali na ne upozornovat a nabadat lidi aby se jim lidi vyhybali. Tak bud Martine rad, ze ti jako jednomu z mala usetril Pindoch a Chlum penize. Vsak oni si to vynahradili na desitkach a mozna stovkach dalsich obeti. Tezko se daji vystopovat a dokazat penize, ktere jim lidi poslali na Western Union. Meli nejakou kurvu v Budapesti ktera to pro ne vybirala na padelanou madarskou obcanku.
marian odpověděl
Turek . Tak to se mi moc nezdá. Ja od nich dvd měl a stranky taky sledoval od začátku a dali mi adresy přímo na zaměstnavatele ( přímo na plošiny )a ne na nějaké agentury. Prachy žádné nechtěli. A odkud máš takové informace? Aby si nakonec taky nebyl jeden z nich. Přesně jak jsem četl -zloděj volá chyťte zloděje.Udělal sis nove stranky a aby si byl poctivý, tak na někoho pořád řveš, raději sem napiš kde sehnat a jak práci, když seš takový znalec.
Jan Turek odpověděl
Martin, Marian. Pindoch, Chlum atd. atd. Uz se neztrapnuj.
před 4800 dny 20:39
To je BOMBA!!!
Tak Eda Pindoch priznal, ze on ani Pavel Chlum nikdy na ropne plosine nepracovali jak o tom vypisovali lzi na jejich ( jiz zrusenych ) strankach. Vypada to, ze je policie uz zmackla! A to je pouze vrchol ledovce! Pindochovo priznani, ktere vlozil 21.05.2011 13:59:47 najdete tady:

http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/prace-v-zahranici/ropne-plosiny-podvod
martin odpověděl
dobry den, nejsem Pindoch ani Chlum, ale musím sem napsat , že mi toto pánové nebo pán a je mi jedno jak se jmenuje, zachránili peníze. málem jsem je poslal, tak asi jako většina Vás co tady řvete, nějaké agentuře, ale předem jsem napsal na jejich email a ani mně před ní a mnoha dalšími varovali, že jde o podvod a že nemám nikomu dopředu nikdy nic posílat, takže kdyby to byli podvodníci, tak by si asi ode me ty peníze vzali , ne? na tech jejich stránkách i divku, bylo mnohem více informací, než na těhle a na všech ostatních. takže raději pište kde a jak se dá práce najít a ne pořád někoho pranýřovat.
Jan Turek odpověděl
A o tom to je Martine. Ti 2 zkurvenci zacali varovat lidi pred posilanim penez protoze ti vetsi podvodnici ojebali mensi podvodniky ( Pindocha a Chluma ). Pindoch s Chlumen nahaneli lidi podvodnikum, kteri jim davali tucne provize z kazde oskubane obeti. Nakonec, ale prestali Pindocha a Chluma vyplacet a ti aby se jim pomstili ( A HLAVNE ZACHRANILI SVOJI KUZI ) zacali na ne upozornovat a nabadat lidi aby se jim lidi vyhybali. Tak bud Martine rad, ze ti jako jednomu z mala usetril Pindoch a Chlum penize. Vsak oni si to vynahradili na desitkach a mozna stovkach dalsich obeti. Tezko se daji vystopovat a dokazat penize, ktere jim lidi poslali na Western Union. Meli nejakou kurvu v Budapesti ktera to pro ne vybirala na padelanou madarskou obcanku.
před 4800 dny 20:20
To je BOMBA!!!
Tak Eda Pindoch priznal, ze on ani Pavel Chlum nikdy na ropne plosine nepracovali jak o tom vypisovali lzi na jejich ( jiz zrusenych ) strankach. Vypada to, ze je policie uz zmackla! A to je pouze vrchol ledovce! Pindochovo priznani, ktere vlozil 21.05.2011 13:59:47 najdete tady:

http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/prace-v-zahranici/ropne-plosiny-podvod
martin odpověděl
dobry den, nejsem Pindoch ani Chlum, ale musím sem napsat , že mi toto pánové nebo pán a je mi jedno jak se jmenuje, zachránili peníze. málem jsem je poslal, tak asi jako většina Vás co tady řvete, nějaké agentuře, ale předem jsem napsal na jejich email a ani mně před ní a mnoha dalšími varovali, že jde o podvod a že nemám nikomu dopředu nikdy nic posílat, takže kdyby to byli podvodníci, tak by si asi ode me ty peníze vzali , ne? na tech jejich stránkách i divku, bylo mnohem více informací, než na těhle a na všech ostatních. takže raději pište kde a jak se dá práce najít a ne pořád někoho pranýřovat.
Jan Turek odpověděl
A o tom to je Martine. Ti 2 zkurvenci zacali varovat lidi pred posilanim penez protoze ti vetsi podvodnici ojebali mensi podvodniky ( Pindocha a Chluma ). Pindoch s Chlumen nahaneli lidi podvodnikum, kteri jim davali tucne provize z kazde oskubane obeti. Nakonec, ale prestali Pindocha a Chluma vyplacet a ti aby se jim pomstili ( A HLAVNE ZACHRANILI SVOJI KUZI ) zacali na ne upozornovat a nabadat lidi aby se jim lidi vyhybali. Tak bud Martine rad, ze ti jako jednomu z mala usetril Pindoch a Chlum penize. Vsak oni si to vynahradili na desitkach a mozna stovkach dalsich obeti. Tezko se daji vystopovat a dokazat penize, ktere jim lidi poslali na Western Union. Meli nejakou kurvu v Budapesti ktera to pro ne vybirala na padelanou madarskou obcanku.
před 4800 dny 20:12
To je BOMBA!!!
Tak Eda Pindoch priznal, ze on ani Pavel Chlum nikdy na ropne plosine nepracovali jak o tom vypisovali lzi na jejich ( jiz zrusenych ) strankach. Vypada to, ze je policie uz zmackla! A to je pouze vrchol ledovce! Pindochovo priznani, ktere vlozil 21.05.2011 13:59:47 najdete tady:

http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/prace-v-zahranici/ropne-plosiny-podvod
martin odpověděl
dobry den, nejsem Pindoch ani Chlum, ale musím sem napsat , že mi toto pánové nebo pán a je mi jedno jak se jmenuje, zachránili peníze. málem jsem je poslal, tak asi jako většina Vás co tady řvete, nějaké agentuře, ale předem jsem napsal na jejich email a ani mně před ní a mnoha dalšími varovali, že jde o podvod a že nemám nikomu dopředu nikdy nic posílat, takže kdyby to byli podvodníci, tak by si asi ode me ty peníze vzali , ne? na tech jejich stránkách i divku, bylo mnohem více informací, než na těhle a na všech ostatních. takže raději pište kde a jak se dá práce najít a ne pořád někoho pranýřovat.
Jan Turek odpověděl
A o tom to je Martine. Ti 2 zkurvenci zacali varovat lidi pred posilanim penez protoze ti vetsi podvodnici ojebali mensi podvodniky ( Pindocha a Chluma ). Pindoch s Chlumen nahaneli lidi podvodnikum, kteri jim davali tucne provize z kazde oskubane obeti. Nakonec, ale prestali Pindocha a Chluma vyplacet a ti aby se jim pomstili ( A HLAVNE ZACHRANILI SVOJI KUZI ) zacali na ne upozornovat a nabadat lidi aby se jim lidi vyhybali. Tak bud Martine rad, ze ti jako jednomu z mala usetril Pindoch a Chlum penize. Vsak oni si to vynahradili na desitkach a mozna stovkach dalsich obeti. Tezko se daji vystopovat a dokazat penize, ktere jim lidi poslali na Western Union. Meli nejakou kurvu v Budapesti ktera to pro ne vybirala na padelanou madarskou obcanku.
Práce na ropné plošině | ropný průmysl | zaměstnání | práce v zahraničí | ropná společnost | ropná plošinaa
dnes v 15:32
Práce na ropné plošině | oil rig jobs | práce v zahraničí | oil industry jobs | ropné plošiny | ropný průmysl | zaměstnání

Nový příspěvek
Jméno (povinné)
Nadpis zprávy (nepovinný)
Antispam (vyžadováno) Napiš číslici šest!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16