Práce na ropné plošině | informace o práci na ropné plošině, život na plošině
práce a život na ropné plošině

Struktura ropného průmyslu

Ropný průmysl zaměstnává jen ve Velké Británii více než 300.000 lidí. Více než 10%, tedy více než 30.000 lidí pracuje na vrtných plošinách, anglicky zvaných offshore installations. Většina ropných plošin, se nachází východně od Velké Británie a Skotska a také v Irském moři. Jaká je tedy základní struktura a rozdělení ropného průmyslu?

Práce na ropné plošině | oil rig jobs | práce v zahraničí | oil industry jobs | ropné plošiny | ropný průmysl | zaměstnání

Operating Company

Je držiteli licencí na průzkum a těžbu ropy a spravují těžní zařízení a ropné plošiny. Některé společnosti jsou věhlasné a dobře známé, najdeme zde však i méně známé společnosti. Většina z těchto těžařských společností má mezinárodní působnost. Typickým příkladem operating company je britské - BP(British Petroleum)

Drilling Company

Drilling company je najímána těžební ropnou společností na vrtařskou práci a často spravuje své vlastní mobilní ropné plošiny. Drilling company také často působí mezinároně.

.

Major Contractors

Hlavní subdodavatelé spravují pro ropné společnosti různé záležitosti a činnosti spojené s činností a provozem ropných plošin. Subdodavatelé zaměstnávají největší počet pracovníků v celém ropném průmyslu. Na tyto kontraktory byste při hledání práce na ropné plošině měli zaměřit svou pozornost.

FPSO Operators

Tyto společnosti spravují plovoucí produkční sklady a přečerpávací jednotky. Na pohled vypadají jako lodě, avšak stojí měsíce, někdy i roky na jednom místě. Tyto lodě jsou vybaveny zařízením pro zpracování ropy a plynu.

Servisní společnosti

Zajišťují asistenční služby operačním a těžebním společnostem. Jsou to například firmy starající se o vrt, dodavatelé vrtné kapaliny, firmy provádějící testování vrtných děr, nebo geologický průzkum, potápěči, nebo zásobovači.

Práce na ropné plošině | nejoblíbenější stránky

Pracovní agentury

55129
55129

Seznam agentur, které se zabývají zprostředkováním práce na ropných plošinách a v ropném průmyslu. Většina z těchto agentur sídlí ve Velké Británii a ve Skotsku. O práci je někdy možné žádat přímo u ropné či vrtné společnosti, jindy pouze prostřednictvím ...

štítky : práce na ropné plošině, agentura, práce v zahraničí

Získání práce pro ropnou společnost je velice nesnadným úkolem. Zejména proto, že jsme pro těžní společnosti pořád ze zemí východního bloku, nejspíše v nás nemají velkou důvěru. Nicméně šance nejsou ztracené, a dnes je situace úplně jiná než byla před několika ...

štítky : ropné plošiny ,práce na ropné plošině, práce, zaměstnání, práce v zahraničí

Ropné plošiny potřebují ke svému správnému fungování a zajištění potřebné těžby několik desítek zaměstnanců. Existují ropné plošiny, kde je zaměstnáno jen několik desítek pracovníků, existují však mamutí kolosy, kde pracuje 300 lidí. Umíte si představit, že ...

štítky : ropné plošiny, pracovníci, zaměstnanci, práce na ropné plošině, práce v zahraničí